KOSMETICKÉ SLUŽBY A PÉČE O TĚLO

VÍTEJTE VE SVĚTĚ REGENERACE, KRÁSY A ČISTOTY PLETI

Kosmeceutika a kosmetika - znáte rozdíl?
Jen nepatrný rozdíl slabik je v názvech - to je rozdíl mezi kosmetikou a kosmeceutikou!

Název KOSMECEUTIKA vznikl spojením slov KOSMETIKA a FARMACEUTIKA.
KOSMETIKA má dekorativní a pečující funkci. Běžná kosmetika řeší ochranu kůže před vnějšími vlivy jako je slunce, vítr atd.….,ale neřeší příčinu.
 Zatím co KOSMECEUTIKA pracují v hloubce kůže a neřeší pouze následky, ale odstraňují hlavně příčiny kosmetických a zdravotních problémů, např. povadlá pleť, vrásky, akné, kožní problémy apod. Kosmeceutika je zaměřená na podporu a obnovu vlastních mechanizmů kůže, má imunomodulační účinek. Umí řešit již vzniklé problémy a ne jim jen předcházet. V kosmeceutice jsou hojně používané aktivní látky ovlivňující procesy probíhající uvnitř buněk, např. PEPTIDY, které umožňují omladit kůži a stimulovat její rezervy. Peptidy jsou přenašeči informací mezi mozkem a buňkou. Na povrchu buněk jsou receptory do kterých zapadnou peptidy jako klíče do zámků. Peptidy najdou v těle problém a vyřeší ho. Kosmeceutika je vyšší kategorií kosmetiky, umí udržet dobrý stav a kondici pleti. Je dalším krokem mezi základní péčí a péčí estetické medicíny. Napomáhá hojení, zlepšuje stav kůže i po zákrocích, kde udržuje dlouhodobě dobrý stav. Díky vysokému obsahu aktivních látek přípravky stimulují, pečují, regenerují, zlepšují elasticitu, zpomalují procesy stárnutí pokožky. Mají dobrý vliv na hydrataci, vrásky, hyperpigmentaci, černé tečky, žilky, celulitidu a strie.

Kosmetika
Úkolem kosmetiky je udržovat vnější části těla (kůže, vlasy, zuby nebo nehty) v čistotě, chránit je, zlepšovat jejich vůni, parfémovat nebo zkrášlit. Důležité je, že kromě netoxických a neškodných účinků, nesmí kosmetika obsahovat aktivní látky s léčivým účinkem podobným tomu, jaký mají léčiva.

Kosmeceutikum - něco mezi kosmetikou a léky!
S rozvojem kosmetologie se na trhu začaly objevovat produkty, pro které podobné definice přestaly být dostačující. Krémy, emulze a masti začali obsahovat účinné látky ve významných koncentracích a ačkoliv se nejednalo o léky na lékařský předpis, měli i terapeutické účinky. Tyto přípravky mohly také zvýšit účinky léků v případě léčby kožních chorob a hojení ran. Měly také skvělé účinky proti stárnutí.

Čím se tedy liší kosmeceutika od kosmetiky se kterými pracuji v praxi?
Kosmeceutika obsahují takové aktivní látky, které mohou ovlivňovat fyziologické procesy v lidské kůži. Právě jejich obsah (nebo vysoká koncentrace) může vyvolat terapeutický efekt vyplývající z účinkování mechanismů, které spustila určitá látka. V závislosti na obsažených látkách to může být účinek zmírňující ekzémy nebo akné, může stimulovat regeneraci, zvyšovat odolnost pokožky, zmírňovat pigmentové skvrny, strie, celulitidu. Mohou také v různé míře zpomalovat procesy stárnutí v kůži.
V případě kožních onemocnění nebo onemocnění, která se projevují v podobě kožních změn, mohou kosmeceutika významným způsobem zlepšit stav pokožky, zmírnit příznaky onemocnění. Je třeba mít na paměti, že tyto přípravky nejsou léky a že se nesmí považovat za lék, mohou pouze pomoci při léčbě, pokud se budou používat paralelně, nebo po ukončení léčby naordinované lékařem, nebo jako prevence případné recidivy příznaků.

Nabízím luxusní kosmetickou péči s profesionální česku kosmeceutikou Essenté a francouzskou značkou Oligodermie.

Výsledky práce s kosmetickými přípravky jsou viditelné a pomohou Vám zlepšit stav Vaší pleti!

Telefon: 774 372 589  |  Barbora Jodasová

 

 


KOSMETICKÉ SLUŽBY PROVÁDÍ CERTIFIKOVANÁ KOSMETIČKA ESSENTÉ BEAUTY INSTITUTE SE STATUSEM PROFESIONÁL V OŠETŘENÍ PLETI ,ČLENKA UNIE KOSMETIČEK ČR A MAJITELKA SALONU MAXIM BARBORA JODASOVÁ | Všechny služby jsou pouze na objednávku